Önemli Bilgilendirme : 4207 sayılı kanun gereği online tütün satışı yapılması yasaktır. Mağazamızdaki tütün çeşitleri için 05302621428 WhatsApp hattından bilgi alabilirsiniz.

 • Nargilenin suyu ne kadar olmalıdır? Püf Noktaları
  Nargilenin suyu ne kadar olmalıdır? Püf Noktaları

  Nargilenin suyu ne kadar olmalı?

  Nargile hazırlarken dikkat edilmesi gereken bir konudur. Su seviyesi ne kadar olmalı, suyu nereye kadar doldurmalıyız, suyu ne zaman değiştirmeliyiz, bu soruların cevabı burada...

  Nargile hazırlarken her seferinden suyu değiştirmeliyiz. Su ne kadar temiz olursa o kadar güzel nargile içebilirsiniz. Nargile yaparken su seviyesine dikkat etmeliyiz. Tüm nargile takımlarının se seviyeleri aynı değildir. Nargile şişesine göre su seviyesi farklılık göstermektedir. Su seviyesini ser borusuna göre ayarlamak daha doğrudur. Nargile parçalarından birisi olan nargile seri suya giren parçadır. Nargile seri her markanın ki farklıdır. Yeni çıkan nargile takımları serin su içine giren kısmında bazılarından susturucu özelliği vardır. Eski tip nargile takımlarında bu özellik yoktur. 

  Su seviyesini nargile serine göre ayarlamak çok kolay. Bunun en basit şekli nargile şişesine ser kısmı suyun  2cm içinde olacak şekilde ayarlarsanız  güzel bir çekim sağlarsınız. Susturucu nargile takımlarında bu su seviyesi 1 cm olacak şekilde ayarlanmalıdır. Susturucu 1 cm suyun içerisinde olsa yeterlidir.

  Sürekli yapılan hatalar?

  Nargile şişesi içerisine aşırı su koymak çekimi ağırlaştırır ve baş ağrısı yapar. Fazla su koymak iyi değildir. Suyun fazla olması demek nargile çekimi zorlaştırır. Şöyle düşünün çekerken o suyun her seferinde havaya kalkması ve dumanın süzülmesi gerekiyor. Az su koyarsanız bu çekim daha rahat olur.

  Nargile suyu ne zaman değişir?

  Nargilede ki su her içimde değiştirilmelidir. Temiz su ile içilen su tat olarak her zaman güzeldir. Hafta bir değiştirmek yanlış ayda bir değiştirmek yanlıştır.  Her içim sonrası nargile suyu temizlenmelidir.

  Nargile suyu fokurdamıyor ses çıkmıyor?

  Nargile su seviyesi ile alakalı bir sorudur. Nargilenin fokurdamamasının iki sebebi vardır. Birinci nargile serinin suya temas etmemesidir. İkincisi çok su varsa su fokurdamayabilir yada nargile marpucu tıkalı olabilir. Hava çekimi zorlaştığı için fokurdamaz. 

  Nargile camına soğuk su mu sıcak su mu koymalıyız?

  Nargile hazırlarken kesinlikle sıcak veya ılık su koyulmaz. Suyun soğuk olması her zaman iyidir. 

  Etiketler: nargile suyu nereye kadar koyulur    nargile su seviyesi    nargile suyu değiştirme    nargile camı su seviyesi    nargile suyu değiştirme   

 • Benzer Yazılar
  100 TL ile 200 TL arasında alınacak nargile takımı

  100 TL ile 200 TL arasında alınacak nargile takımı

  100 TL ile 200 TL fiyatlarında alabileceğiniz en güzel na... 07/05/2021 - 21:38
  Starbuzz tütün kodları, tütün çeşitleri, listesi burada

  Starbuzz tütün kodları, tütün çeşitleri, listesi burada

  Starbuzz tobacco aroma içerikleri listesi. Starbuzz tütün... 25/03/2021 - 00:38
  Daim tütün kod listesi, 50gr 250 gr 500 gr tütün içerikleri

  Daim tütün kod listesi, 50gr 250 gr 500 gr tütün içerikleri

  Daim tobacco aroma içerikleri listesi. Daim tütün kod anl... 13/03/2021 - 17:43
  Ona 50, 250, 500 gr tütün kodları, Ona kod listesi ve içerikleri

  Ona 50, 250, 500 gr tütün kodları, Ona kod listesi ve içerikleri

  Ona 50, 250, 500 gr tütün kod listesi, kod anlamları, tü... 25/03/2021 - 00:43